mikor terhes lettem a legnagyobb kis éliennel (innen jön az elnevezés is egyébként: egy idegen sejt elkezd benn osztódni, lény lesz belőle, aki a szervezetemből táplálkozik, időnként belém rúg, majd fájdalmak közepette kitör, hogy önálló életet kezdjen...) a nővérem azt mondta, hagyjam el az öblítőt, mert nagyon allergén.
környezetvédelmi megfontolásból itthon mosható pelenkát használunk (utazáskor és alváshoz marad a papír, többnyire a környezetbarátabb fajta). figyelmeztetés annak, aki még gyerekvállalás előtt van: nehogy azt hidd, hogy anyagilag jobban megéri, mint a papír. kb ugyanannyiba kerül, ugyanis vannak járulékos költségei, mint a mosás, meg az elhasználódás miatti cserék - mi majdnem 5 éve használjuk a pop-in pelenkákat, éshát a 2. gyereknek már kellett újat vennünk, mert foszlanak szétfele. az a része sem igaz, hogy kenni sem kell, mert nem pirosodik ki benne a babapopó, de mivel gyakrabban kell cserélni, mint a papírt, minden bizonnyal kíméletesebb a bőrhöz, és a bárányhimlő sem volt kivétel ezalól. és a lényeg: SOKKAL kevesebb szemetet termel, mint az eldobható pelenkák.
na de nem erről akartam írni, hanem arról, hogy a világ legnagyobb átverése (és egyben legjobban kitalált reklámszlogenje) "öblítő"nek hívni a mosás utáni löttyöt. az angolban egyértelműbb a "fabric softener" azaz "ruhalágyító" név, de magyarul az öblítőnek már a neve is azt sugallja, hogyha nem használod, nem öblítődik ki a ruha... humbug! mosószódával vagy rendes mosószerrel mosva valóban megkeményszenek a ruhák, de a mosószódás mosás mellett ecetes öblítést használva ez elkerülhető. a mosódióval nincs ilyen gond, ellenben a mosódió a fehér ruhák gyilkosa: 4-5 mosás után elkezd barnulni minden. mindenesetre az öblítő konkrétan az egyik legnépszerűbb olyan dolog, ami tök fölösleges, és elhitették a néppel, hogy szükség van rá.
ja, bónusz: mióta nem használok öblítőt, nem penészedik a mosógép öblítős rekesze... :)